$ 1950
Download CatalogSpecifications
| Capacity | 12L/hr |
| Wter Tank Capacitty | 60L |
| Air Volume | 6000m³/hr |
| Applying Space Range | 100 to 120m² |
| Control | Microcomputer Control |
| Power Consumption | 350W |
| Power Supply | 220V/50HZ/1PH |
| Dimensions | 780 × 350 × 1680 mm |
| Weight | 45Kg |
Features
Applications
Wet Film Humidifier LB-13WTFH is suitable for large commercial and industrial spaces, maintaining optimal humidity levels for improved air quality and comfort. It is ideal for warehouses, offices, and production areas.
Still have questions?
If you cannot find answer to your question in our FAQ, you can always
contact us. We will answer shortly!
| Capacity | 9L/hr |
| Wter Tank Capacitty | 60L |
| Air Volume | 4000m³/hr |
| Applying Space Range | 80 to 100m² |
| Control | Microcomputer Control |
| Capacity | 6L/hr |
| Wter Tank Capacitty | 40L |
| Air Volume | 2000m³/hr |
| Applying Space Range | 50 to 80m² |
| Control | Microcomputer Control |
| Capacity | 3L/hr |
| Wter Tank Capacitty | 25L |
| Air Volume | 1500m³/hr |
| Applying Space Range | 30 to 50m² |
| Control | Microcomputer Control |
| Capacity | 20L/hr |
| Wter Tank Capacitty | 60L |
| Air Volume | 6500m³/hr |
| Applying Space Range | 120 to 150m² |
| Control | Microcomputer Control |
Address: Labotronics Scientific. 1007 N Orange St.,
Wilmington, DE 19801, USA
Mail: info@labotronics.com
WhatsApp: +1 579 401 0534
All Sections
Best Seller
Quick Links
Copyright © Labotronics Scientific 2026