$ 16937.5
Download CatalogSpecifications
| Camera | 20 million pixels |
| Pixel Density | 16-bit (65536 grayscale) |
| Focus Method | Autofocus |
| Exposure Timer Range | 0 to 2000 ms |
| Gain Strength Range | 0 to 100% |
| Working Temperature Range | -25 to 60°C |
| Data Transmission | Thin layer imaging software |
| Excitation Light Source | 254nm, 365nm |
| Lighting Mode | LED white light |
| Power Supply | 220V, 50Hz |
| Developing Area Dimensions | 300mm × 300 mm |
| Shooting Area Dimensions | 300 × 300 mm |
| Dimensions | 420 × 360 × 590 mm |
| Weight | 25 kg |
Features
Standard Accessories
U disk data package × 1Applications
TLC Visualizer featuring precise exposure control and UV fluorescence for quantitative and qualitative analysis in pharmaceutical, chemical, and environmental research.
Still have questions?
If you cannot find answer to your question in our FAQ, you can always
contact us. We will answer shortly!
Address: Labotronics Scientific. 1007 N Orange St.,
Wilmington, DE 19801, USA
Mail: info@labotronics.com
WhatsApp: +1 579 401 0534
All Sections
Best Seller
Quick Links
Copyright © Labotronics Scientific 2026